ANTALYA ALANYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Demirtaş İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerinden Dev Proje

Demirtaş İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerinden Dev Proje

Cumhuriyetin kuruluşunun 94’üncü yıl dönümü kutlamaları kapsamında, vatan topraklarının ne kadar değerli olduğuna dikkat çekmek amacıyla Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen farkındalık projesi, Demirtaş İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Proje kapsamında 81 ilde bulunan imam hatip okulları, kendi şehirlerine ait 300 gram toprağı Demirtaş İmam Hatip Ortaokuluna gönderdi. Öğrenciler öğretmenleri eşliğinde, 81 vilayetten gelen toprakları il sınırlarının bölünmüş olduğu Türkiye haritası maketine özenle yerleştirdi. Türkiye haritasının Ankara, İstanbul ve Antalya kısmının toprakları ise Alanya Kaymakamı Sayın Mustafa HARPUTLU, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ER ve Alanya Belediye Başkanı Sayın Adem Murat YÜCEL yerleştirildi.

Yapılan etkinlikte konuşmasına Gazi Mustafa Atatürk’ün sözleriyle başlayan Alanya Kaymakamı Mustafa HARPUTLU şunları söyledi:

“Bundan yaklaşık 100 yıl önce Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK diyor ki:  “Vanlı, Trabzonlu, Trakyalı hepsi aynı ırkın evladı hepsi aynı cevherin damarıdır. Bize düşen bu damarlar arasındaki bağı kuvvetlendirmek” diyor ve devamında şu sözleri ekliyor: “Bu karışık işlerden çıkmanın yolu birliğimizdir.” Yüz sene önce söylemiş bugün de aynı. Bu coğrafyada bundan sonra da aynı olacak. Ülkemiz gerçekten çok güzel bir yerde, 4 mevsim yaşadığımız bolluk ve bereket olarak dünyanın en stratejik yeri. Bu müdahalede Atatürk’ümüzün dediği gibi karışık işler her zaman olacak. Ama bize düşen ilim ile bilim ışığında birlik ve beraberliğimizi ve kardeşlik duygularımızı sürekli pekiştirerek yolumuza devam etmek. Yapılan bu eser gerçekten bu anlamda çok önemli, duygulandırıcı ve örnek olacak bir proje. Biz böyle düşündükçe istedikleri kadar uğraşsalar, istedikleri planları hem içeride hem de dışarıda gerçekleştiremeyecekler.” dedi.

 

Türkiye haritası üzerine Antalya şehrinin toprağını yerleştiren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat YÜCEL ise Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yapmış olduğu bu etkinlikte buluştuklarını aktardı. Alanya’nın çok dinli ve medeniyetli bir şehir olduğunu belirten Başkan Yücel, “Ülkemizdeki 81 vilayetten sürekli göç alan birçok vatandaşımız var. Bugün de buradan milli eğitim müdürlüğü tarafından güzel bir projeye şahitlik ettik. 81 ilden gelen toprakları Türkiye haritası üzerinde buluşturduk. Sembolik olan bu proje kardeşliğe, dostluğa verdiği değeri ve ülkemizin ne kadar güçlü olduğunu dile getirildi. Bu güzel projede emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

31-10-2017

30-10-201730-10-201730-10-201730-10-2017

Saray Mahallesi, Külltür Caddesi No9 07400 Alanya/Antalya - 0242 5131198 0242 5134838 02425124059

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.