ANTALYA ALANYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN ER´ÎN YARIYIL TATİLİ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN ER´ÎN YARIYIL TATİLİ MESAJI

2016 – 2017 Eğitim – Öğretim yılının ilk dönemi bu törenle son bulacak; ancak her bitiş yeni bir başlangıcı beraberinde getirir. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, gelecek geçmiş üzerine kurulur. Geçmişini iyi bilen, geçmişini sağlam temellere oturtan, geçmişiyle korkusuzca yüzleşen ve hatalardan ders çıkarıp geleceğe ulaşan bireyler geleceğin de sahipleri olmaktadırlar.

Bu vesileyle siz sevgili öğrencilerim, bu dönem sonunda kendinizle yapacağınız bir iç muhasebeyle, yeni bir başlangıç yapma şansını yakalayacaksınız. Bu sayede ikinci döneme daha dinamik başlayacak ve gelecekteki hedefleriniz için daha azimli ve kararlı olacaksınız.  Elbette bir insan üç beş rakamla ölçülemeyecek bir değerdir; ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. İşte bu sayede kendinizi değerlendirecek ve geleceğinizi daha güzel bir şekilde inşa edeceksiniz. İlk dönemin yorgunluğunu tatille atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek anlamına da gelmemeli.  Şunu da bilmenizi isterim ki; notlarınız ne olursa olsun hepiniz bizim için ayrı birer değersiniz.

Değerli Velilerimiz,

Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalarda bulunmayınız. Sizlerin çocuklarınızın en iyi eğitimi alarak toplumda saygın ve yararlı bireyler olması için her türlü imkânınızı seferber ettiğinizi ve her türlü özveride bulunduğunuzu biliyoruz. Tatil süresince çocuklarımızla daha fazla zaman geçirmenizi çok önemsiyoruz.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, 

Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve donanımlı insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer nefer olmaları da beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden siz değerli öğretmenlerim, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle mümkün olacaktır.

Öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller diler dilerim.

Saray Mahallesi, Külltür Caddesi No9 07400 Alanya/Antalya - 0242 5131198 0242 5134838 02425124059

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.