ANTALYA ALANYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türk Kızılayı İlk Yardım Hizmetleri

Türk Kızılayı İlk Yardım Hizmetleri

 

       Bilindiği üzere, ülkemizde başta trafik kazaları olmak üzere çeşitli kazalar nedeniyle binlerce kişi kaybedilmekte, on binlerce kişi yaralanmakta ve sakat kalmaktadır. Türk Kızılayı, toplumsal ilk yardım bilinci oluşturarak afet ve kazalar sonrası bireylerin zarar görebilirliğini azaltmak amacıyla, 2000 yılında başlattığı standardizasyon  çalışması ile  ilk yardım eğitimlerinin ülke düzeyinde yaygınlaştırılması çalışmalarının sürdürmekte olup, her yıl 20.000 den fazla kişiye eğitim verilerek İlk Yardımcı olmaları sağlanmaktadır.

      Türk Kızılayı toplumsal ilk yardım bilinci oluşturarak bireylerin zarar görebilirliğini azaltmak ve bu bilincin daha geniş kitlelere yaygınlaştırılması amacıyla ilk yardım alanında çalışmalarının devam ettirilmesi hususunda desteğe ihtiyaç duymaktadır. İlk Yardım uygulamalarını anlatan videoları http://www.ilkyardim.org.tr/ilk-yardim-egitim-videolari.html linkine tıklayarak izleye bilirsiniz.

http://www.ilkyardim.org.tr/hayat-kurtarma-zinciri.html 

Saray Mahallesi, Kültür Caddesi No 9 Posta Kodu 07400 Alanya/Antalya - 0242 5131198 0242 5134838 02425124059 mail adresi alanya07meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.